Jazda konna

Oferta jeździecka

„Jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmonii z koniem jest sztuką”

(cyt. Wilhelm Muesseler).

 

Dla nas jeździectwo to nie sztuka utrzymania się w siodle, lecz budowanie więzi z koniem. Więź tę budujemy na wzajemnym zaufaniu, odrzucając siłę i przymus. Konie nas nigdy nie okłamią – nie mogą, więc wymagają od nas szczerości.

 

Zaczynając przygodę z jazdą konną pozwalamy na to, aby koń stał się także naszym nauczycielem. Łączymy jeździectwo klasyczne z elementami szkoły western.

Nasze konie przez cały rok chodzą swobodnie po pastwiskach, jedynie w czasie wakacji, kiedy mają więcej pracy, czas spędzają w stajni. Nie są to konie skokowe, ani ujeżdżeniowe. Przyzwyczajone są do pracy na długiej wodzy, bez wędzidła (obecnie jedynie dwa konie chodzą na wędzidle), prowadzone są od dosiadu i łydek jeźdźca.

Zazwyczaj po trzech lekcjach osoby, które nie są przyzwyczajone do takiej komunikacji, zaczynają mieć wyraźny kontakt z koniem.

Konie najlepiej czują się podczas jazd w terenie, więc codziennie organizujemy wycieczki. Nasze rancho położone jest w środku lasu nad jeziorem, dlatego też podczas takich wyjazdów nie zabraknie przejazdów przez wodę, krętych leśnych ścieżek oraz niesamowitych widoków.

Prowadzimy jazdy na każdym poziomie zaawansowania. Dzieci w czasie nauki korzystają z odpowiednich przyborów oraz zabawek. Dzięki nauce poprzez zabawę, dzieci są zachwycone. Wprowadzamy również elementy, które pozwolą i nauczą prawidłowo obchodzić się z koniem. Obrządek wykonywany jest w stajni wieczorami. Mogą w nim uczestniczyć wszyscy chętni.

 

Z uwagi na sprawność fizyczną oraz zdrowie naszych koni, wspólnie z lekarzem weterynarii podjęliśmy decyzję, że waga jeźdźca nie może przekraczać 85 kg. Oczywiście przy mniejszych koniach, waga jeźdźca musi być proporcjonalnie niższa. Na konie wsiadamy z podwyższenia. Obowiązkowa jest jazda w kasku własnym lub stajennym.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się odpowiedzialności za siebie, za konia, za innych i za swoje postępowanie w grupie.

Jazda konna na ujeżdżalni  90 zł/godz.

Jazda konna w terenie 90 zł/godz.

Nauka na lonży 20min. 60 zł